صفحه نخست | درباره ما | معرفی محصول | ثبت سفارش | همکاری | تماس
نسخه تجاری راوین آماده عرضه شد

با تلاش متخصصین شرکت مهندسی امن گستر پیام پرداز در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان نسخه نهایی و تجاری مرکز عملیات امنیت بومی که از این پس به نام راوین خوانده خواهد شد، آماده شد. این نسخه نسبت به نسخه اولیه که در آبان ماه سال ۱۳۹۱ توسط وزیر وقت ICT رونمایی شد تغییرات گسترده‌ای داشته است و برای عرضه تجاری و استفاده سازمان‌ها کاملا آماده است. راوین با سرمایه‌گذاری پژوهشگاه فضای مجازی تهیه شده است. راوین یکی از ده محصولی خواهد بود که در نمایشگاه صنعت بومی سایبری رونمایی خواهد شد. راوین مخفف راهکار امن و یکپارچه نظارت بوده و در زبان نگلیسی نیز Ravin به معنای شکار می‌باشد.

این خبر در رسانه‌ها:
سایت شهرک علمی و تحقیقاتی:‌ طراحی و پیاده‌سازی سامانه مرکز عملیات امنیت (SOC) در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان
ایسنا: موفقیت محققان ایرانی در طراحی سامانه مرکز عملیات امنیت و طراحی سامانه مرکز عملیات امنیت توسط محققان ایرانی و طراحی سامانه مرکز عملیات امنیت در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان
واحد مرکزی خبر: پیاده سازی اولین سامانه مرکز عملیات امنیت( SOC) کشور
ایرنا: سامانه مرکز عملیات امنیت در اصفهان طراحی شد
کانون خبر: سامانه مرکز عملیات امنیت در اصفهان طراحی شد
ایمنا: طراحی و پیاده‌سازی سامانه مرکز عملیات امنیت (SOC) در اصفهان
پایگاه خبری اراده ملی: طراحی سامانه مرکز عملیات امنیت توسط محققان ایرانی
پایگاه خبری تحلیلی تدبیر ۲۴: موفقیتی دیگر از محققان ایرانی
گرداب نیوز: موفقیت محققان ایرانی در طراحی سامانه مرکز عملیات امنیت

شرکت مهندسی امن گستر پیام پرداز(سهامی خاص) یکی از شرکتهای زیر مجموعه  گروه شرکت‌های پیام پرداز بوده که  از سال ۱۳۹۰ فعالیت خود را آغاز نموده است. هدف از تاسیس این شرکت ارائه خدمات نوین امنیت سایبری مبتنی بر محصولات بومی در صنعت افتا می‌باشد. مطالعات اولیه پروژه مرکز عملیات امنیت بومی از سال ۱۳۸۸ در گروه‌ مشارکت AIP آغاز و سپس با برنده شدن این گروه در مناقصه «پروژه طراحی و راه‌اندازی مرکز عملیات امنیت» موسسه تحقیقات ارتباطات و فنآوری اطلاعات ادامه یافت. طراحی و تولید این محصول با صرف بیش از ۱۲۰ هزار نفر ساعت وقت مفید و تحت نظارت فنی پژوهشکده امنیت، پژوهشگاه فضای مجازی و با سرمایه‌گذاری پژوهشگاه فضای مجازی به اتمام رسیده و هیچگونه وابستگی به محصولات تجاری یا متن باز خارجی ندارد. شرکت مهندسی امن گستر پیام پرداز از ابتدای سال ۱۳۹۲ آماده سازی محصول این پروژه برای عرضه تجاری، توسعه و پشتیبانی فنی آن را در دستور کار خود قرار داده و محصول نهایی با نام تجاری راوین به بازار عرضه شده است.