صفحه نخست | درباره ما | معرفی محصول | ثبت سفارش | همکاری | تماس
درباره تیم راوین

مطالعات اولیه پروژه مرکز عملیات امنیت بومی از سال ۱۳۸۸ در گروه‌ مشارکت مرکز آپا دانشگاه صنعتی اصفهان، شرکت ایرسا و شرکت پیام پرداز (یا به اختصار گروه مشارکت AIP) آغاز شد  و سپس با برنده شدن این گروه در مناقصه «پروژه طراحی و پیاده‌سازی مرکز عملیات امنیت بومی» موسسه تحقیقات ارتباطات و فنآوری اطلاعات ادامه یافت. هر چند در ابتدای طرح  امکان سنجی افراد درگیر از هر شرکت کمتر از تعداد انگشتان دو دست بودند، اما با آغاز پروژه مرکز تحقیقات مخابرات روند افزایش پرسنل سرعت گرفت، به نحوی که در فاز پیاده‌سازی نزدیک به ۷۰ نفر در این پروژه درگیر بودند.  همچنین در طول اجرای این پروژه دو پایان نامه دکترا و نزدیک به ده پایان نامه کارشناسی ارشد با همکاری دانشجویان و اساتید دانشگاه‌های صنعتی اصفهان و اصفهان صورت گرفت. به طور خلاصه در در طول مدت اجرای این پروژه که با سرمایه‌گذاری پژوهشگاه فضای مجازی انجام شده، بیش از ۱۲۰ هزار نفر ساعت وقت مفید صرف طراحی و تولید ماژول‌های مختلف گردیده است. طراحی و تولید این محصول تحت نظارت فنی پژوهشکده امنیت، پژوهشگاه فضای مجازی به اتمام رسیده و هیچگونه وابستگی به محصولات تجاری یا متن باز خارجی ندارد.
شرکت مهندسی امن گستر پیام پرداز از ابتدای سال ۱۳۹۲ آماده سازی محصول این پروژه برای عرضه تجاری، توسعه و پشتیبانی فنی آن را در دستور کار خود قرار داده و محصول نهایی با نام تجاری راوین به بازار عرضه شده است. در حاضر تیم تحقیق و توسعه، تیم استقرار و خدمات و تیم بازرگانی راوین نزدیک به ۳۰ نفر است که از پرسنل زبده پروژه قبلی (از شرکت پیام پرداز و مرکز تخصصی آپا دانشگاه صنعتی اصفهان) و برخی افراد با تجربه دیگر تشکیل شده است. مجموعه اصلی افراد درگیر روی این پروژه در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان و به دور از هیاهوی شهر به صورت متمرکز مشغول به انجام فعالیت‌های توسعه‌ای راوین هستند و بخش کوچکی از تیم بازرگانی و استقرار و خدمات راوین در دفتر تهران شرکت مهندسی امن گستر پیام پرداز مشغول فعالیت هستند.

IMAG0520

شرکت مهندسی امن گستر پیام پرداز(سهامی خاص) یکی از شرکتهای زیر مجموعه  گروه شرکت‌های پیام پرداز بوده که  از سال ۱۳۹۰ فعالیت خود را آغاز نموده است. هدف از تاسیس این شرکت ارائه خدمات نوین امنیت سایبری مبتنی بر محصولات بومی در صنعت افتا می‌باشد. مطالعات اولیه پروژه مرکز عملیات امنیت بومی از سال ۱۳۸۸ در گروه‌ مشارکت AIP آغاز و سپس با برنده شدن این گروه در مناقصه «پروژه طراحی و راه‌اندازی مرکز عملیات امنیت» موسسه تحقیقات ارتباطات و فنآوری اطلاعات ادامه یافت. طراحی و تولید این محصول با صرف بیش از ۱۲۰ هزار نفر ساعت وقت مفید و تحت نظارت فنی پژوهشکده امنیت، پژوهشگاه فضای مجازی و با سرمایه‌گذاری پژوهشگاه فضای مجازی به اتمام رسیده و هیچگونه وابستگی به محصولات تجاری یا متن باز خارجی ندارد. شرکت مهندسی امن گستر پیام پرداز از ابتدای سال ۱۳۹۲ آماده سازی محصول این پروژه برای عرضه تجاری، توسعه و پشتیبانی فنی آن را در دستور کار خود قرار داده و محصول نهایی با نام تجاری راوین به بازار عرضه شده است.